Meist

Home / Meist

Ruhu OÜ on asutatud 2011 aastal. Mitmeid aastaid kandis ettevõtte ärinime Näppepiteh OÜ, mis tähendab võru keeles “vastu näppe”, ning viitas puitkatuste ehitamisel haamriga näppude pihta löömisele, mida vahel ikka juhtus. Kuna selle nime hääldamise/kirjutamisega kaasnes pidev segadus, siis otsustasime sellest nimest loobuda ning kasutusel võtta midagi lihtsamat – Ruhu. Mida see nimi tähendab, seda peab iga huvline meie käest isiklikult välja uurima.

Meie meeskond on ehitanud ligi 150 katust üle eesti – peamiselt küll puitkatused, aga ka eterniit-, plekk- kui ka kivikatused. Viimastel aastatel oleme oma tegevusvaldkonda laiendanud, ning lisaks katustetöödele tegeleme ka üldehitusega, renoveerimistöödega ning palkehitusega sh ka palgivahetused.

Peamisteks tegevuspiirkonnaks Lõuna-Eesti

Viljar Pihus lõpetas 2015 aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias rahvusliku ehituse eriala, millega ühes omandas palkehitaja 4 taseme. Tegu oli rakenduskõrgharidusõppega, mis vältas neli aastat. Loengutes saadud teoreetilised teadmised kinnistati erialastel praktikatel – palkehitus, saviehitus, vahvärk, kiviehitus, üldehitus ning projekteerimisalased praktikad. Pärast õpinguid töötas Viljar projerojekteerija-eelarvestaja ametikohal ehitusettevõttes Araneo OÜ – mis on olnud teerajajaks energiasäästlike ning energiatõhusate majade ehituses. Tegu oli ettevõttega, kes tõi maale uusi ehitusmaterjale – kasutas neid ise ning koolitas teisi projekteerijaid ning ehitajaid uuenduslikke materjale kasutusele võtma.